Hirdetések október 8-től október 15-ig.

• Vasárnap évközi 28. vasárnap A magyar nyelvű szentmisék ismét reggel 8 órakor, 11.30-kor és este 18 órakor kezdődnek. Az olasz nyelvű szentmise változatlanul 10 órakor kezdődik. Ma folytatódik őszi orgona-hangverseny sorozatunk. Ez alkalommal Nagy István gutai (felvidéki) orgonaművész orgonál. A hangverseny ingyenes, de orgonánk karbantartási költségeire kérjük a hallgatóság hozzájárulását.
  • A plébániai iroda nyitvatartása a következő: csütörtökön 15-tól 18 óráig, pénteken 9-től 12 óráig.
  • Ebben a hónapban hétfő és szombat kivételével 17.30-tól rózsafüzért imádkozunk.
  • Szerdán Szent Lukács evangélista ünnepe.
  • Pénteken a  szentségimádás papi és szerzetesi hivatásokért elmarad. 17.30-tól rózsafüzért imádkozunk, utána következik a szentmise.
  • Szombaton a reggeli szentmise után szentségimádás Magyar Hazánkért. 9 órától 12-ig a templom nyitva imádságra és szentgyónásra.
  • Plébániai zarándoklatot szervezünk október 28-án, szombaton Vác – Nagymaros – Zebegény – Márianosztra útvonalon. Indulás 8 órakor a Corvin térről. A költség 4000 forint, amely a közös ebédet is tartalmazza. Jelentkezni lehet a plébániahivatalban, szentmisék után a sekrestyében, vagy Bücknerné Ágotánál.
  • Vasárnap évközi 29. vasárnap. A szentmiséken országos gyűjtés a missziók javára.
  • Hirdetjük, hogy a Jó Szó este szeptemberben esedékes összejövetele elmaradt. A következő, egyúttal az utolsó alkalom október 24-én 18.30-kor kerül megrendezésre.
  • Sajnálattal közöljük, plébániánk úgy nevezett ,,vonalas telefonja” műszaki okok miatt még mindig nem működik. Ezért a fax sem működik. E-mail címünk: alsovizivarosiplebania@gmail.com. Plébániai kormányzó urunk, Marco testvér személyesen mobiltelefonjain várja a hozzáfordulókat. Ezek: +36 30 463 7544, vagy +36 20 66 33 593

Kedves híveink!

Egyházközségünk fenntartására, kiadásaink fedezésére várjuk egyházi hozzájárulásuk, más néven az  egyházi adó befizetését a 2017. évre. A hozzájárulás mértéke mindenki lelkiismeretére van bízva. Ajánlott összeg az éves jövedelem 1 százaléka. Számítunk szíves megértésükre. Itt hirdetjük, akik az egyházi hozzájárulásukat bankon keresztül, átutalással szeretnék teljesíteni, adományukat a plébánia 11702036-22377731 számú bankszámlájára is átutalhatják. Sokan választják már ezt korszerű megoldást. Adományaikat előre köszönjük! Nagy szükségünk van rá.

Főegyházmegyénk főpásztora, Erdő Péter bíboros atya körlevélben tette közzé a 2014. január 1-től érvényes, 2017-ben is érvényes stóladíjakat. Ezek a következők:

• szentmise szándékra:                   2000 Ft
  • temetés:                                        27500 Ft