Hirdetések 2021. március 7-től március 14-ig.

• Vasárnap nagyböjt harmadik vasárnapja. Vasárnapi miserend.
  • Tartós élelmiszergyűjtés a templomban. Az elmúlt vasárnapon a katolikus iskolák javára tartott gyűjtésen 101 ezer forint gyűlt össze. Nagyon szépen köszönjük!
  • Erdő Péter bíboros úr úgy döntött, hogy a nyilvános istentiszteletek 2021. március 8-án, hétfőtől az egyházmegye egész területén szünetelnek. Egyetlen kivétel a temetés, amelyet egyszerű formában, röviden, maximum 50 fő részvételével lehet megtartani, hacsak a hatóságok ennél kisebb létszámot nem írnak elő.
  • A templomok, mint a lelki feltöltődés és az imádság helyei különösen is fontosak, ezért a templomainkat nem zárják be.
  • A felvett miseszándékok úgy nevezett sine populo, vagyis a nép részvétele nélkül végezhetők.
  • A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettség alól minden hívőnek a főpásztor visszavonásig felmentést adott. Javasolt a médiumok által közvetített szentmisékbe bekapcsolódni, vagy szentírást és egyéb lelki olvasmányt olvasni.
  • Templomunk 17 órától 19-ig keddtől vasárnapig nyitva imádságra.
  • Szombaton Ferenc pápa megválasztásának (2013.) évfordulója. Imádkozzunk érte!
  • A következő vasárnap nagyböjt negyedik (Laetare) vasárnapja.
  • Tekintettel a korona-vírus helyzetre, a plébániai iroda nem fogadhatja a hozzáfordulókat személyesen. Kérjük a kedves hívek szíves megértését.  Amennyiben valakinek intézni valója akad, irodavezetőnk pénteken a hivatali időben a +36 70 313 1791 számon fogadja  a hívásokat.

Kedves testvéreink!

Ez évben is számítunk szíves támogatásukra plébániánk fenntartásának,  kiadásainak fedezése céljából. Egyházi hozzájárulásukat, az úgy nevezett egyházi adót, – amelynek ajánlott mértéke az éves jövedelem 1 %-a és befizetése mindenki lelkiismeretére van bízva, – befizethetik a plébániai irodában annak nyitvatartási idejében, vagy a magyar nyelvű szentmisék után a sekrestyében készpénzzel. Van lehetőség bankon keresztül átutalni a plébánia 11702036-22377731 számú bankszámlájára. Sokan választják már ezt kedvező fizetési módot. Ha az egyösszegű befizetés gondot okoz, lehet akár több részletben is fizetni. Előre is nagy tisztelettel megköszönjük szíves támogatásukat!

Hozzászólások lezárva.